Hudební klub Stoun


VZNIK KLUBU

Dne 13. ledna 1995 se poprvé klub Stoun otevřel pro veřejnost.

 

OBECNĚ

Klub Stoun je provozován v prostorách krytu civilní obrany v podzemí 11. základní školy na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku. Dramaturgii zajišťuje od září 1997.

 

JAK TO JE S NÁZVEM

Název není český přepis anglického stone - kámen, ale vznikl přidáním písmena "n" ke zkratce STOU, což v terminologii civilní obrany znamená Stálý Tlakově Odolný Úkryt.

 

OTVÍRACÍ DOBA A ZAČÁTKY AKCÍ

Otevřeno máme vždy od 19-ti hodin. V pondělí končíme o půlnoci, v pátek a v sobotu máme do čtyř. Koncerty začínají v 21 hodin, pořady reprodukované hudby v 20:00. Otevřeno je pouze v dny konání akcí, které jsou vypsané v programu.

 

REPRO A PARTIES

Klub nabízí pořady reprodukované hudby a večery s hudbou určenou především k tanci. Mezi zvláště úspěšné můžeme zařadit retropořad Hity ze záhrobí nebo sobotní Rockotéky a House party. Vystoupili zde i představitelé absolutní špičky naší taneční scény DJ Loutka, Tráva, James (UK), Chris Sadler (UK), Danny Delta (UK) a DJ Broadway (USA). Rovněž pravidelné měsíční drum and bassové párty BASS INVASION nebo NO!SE mají u nás více než 10-letou tradici. Za tuto dobu u nás vystoupila DNB špička jako například John B, A.M.C., Matrix & Futurebound, Tantrum Desire, Teddy Killerz, Droumsound & Bassline Smith, Mefjus, Mind Vortex, Koven, Zardonic, Prolix a mnoho dalších zahraničních hostů.

 

KONCERTY

Za dobu fungování proběhlo v klubu Stoun několik stovek koncertů hudebních skupin různých stylů. Za všechny uveďme několik nejzajímavějších - Vladimír Mišík, Luboš Pospíšil, Ivan Mládek se svými skupinami, dále Alice, Tichá dohoda, Pusa, The Royal Suprimes (USA), Jolly Jocker & P. B. U., Sabot (USA), Tři sestry, Dunaj, Chinaski, Laura a její tygři, Psí vojáci, Mňága a žďorp, -123 min., Už jsme doma, Cirkus Praha, Fleret, Priessnitz, Zóna A (SK), Titti Twister (PL), Off Kilter (UK), J.A.R., Anna K., Monkey Business, Dan Bárta, Mig 21, Horkýže Slíže, Dog Eat Dog (USA), Clipwing (CAN), Majk Spirit, H16, Kontrafakt, Ektor, Dj Wich, Sto Zvířat, Visací Zámek, Jelen, Michal Hrůza, InéKafe, Polemic, Rybičky 48, Mandrage, Vypsaná fiXa, David Stypka & Bandjeez, Mirai, Tomáš Klus, Kryštof, Dope D.O.D. (NL), Afura (USA) a mnoho dalších. Svůj písničkový recitál zde přednesl i Jan Burian.

 

KONCERTY MÍSTNÍCH KAPEL

Samozřejmě si ve Stounu zahrály snad všechny místní skupiny, které od roku 1995 ve Frýdku-Místku a okolí existovaly, například Bukvy, Floating Bridge, Pečení vaření, Ti odvedle, Yenom, Freedwood, Helena a její chlapci, Dust inc., Kajkery, MGH, RK 130, Balloon, Kulich, Keep Cool, Garlands, Big Ole Pile, Čadi, King Pao, MadFalls, Positive, The Cornflaks, Trochumoc, Prouza, Tomáš Kočko, Slepí Křováci, Dolls in the factory a mnohé další. Navíc jsme zorganizovali několik jam session, kde společně vystoupili místní hudebníci, jenž spolu obvykle nehrají.

 

BESEDY O DROGÁCH A AIDS

V rámci této spolupráce uspořádal STOUN v minulosti akce "Týden drogové nezávislosti", během nichž se vystřídalo při besedách mnoho odborníků z drogové oblasti, lidé závislí na drogách a infikovaní virem HIV. Na témata týkající se drog a AIDS zde hovořili například Jiří X. Doležal, MUDr. Zábranský a MUDr. Grónský (Olomouc), zástupci střediska DROP IN (Praha), Václav Strouhal z Prahy (beseda Jak se žije s AIDS), zástupci Centra nové naděje (F-M) a léčebné komunity Renarkon (Čeladná) a Evžen Holeček - hlavní postava televizních dokumentů Život na jehle a Bojím se tě světe. V rámci Týdne drogové nezávislosti jsme ve spolupráci s OHS ve Frýdku-Místku zorganizovali odběry krve pro anonymní testy HIV pozitivity. Večery s drogovou tématikou rovněž podpořila Okresní protidrogová komise ve F-M. Odbornou část doplnil doprovodný kulturní program.

 

DIVADLO A CESTOPISNÉ BESEDY

Další oblastí podporovanou Městem Frýdek-Místek jsou nehudební aktivity - představení amatérských divadelních souborů V soukolí, Dios propadlo, Crepácy, Beruška a Svítání. Cestopisné besedy s videoprojekcí ve Stounu měli například cestovatel Tomáš Harabiš na téma Cesta kolem světa a Leopoldem Sulovský - první Čech na Mount Everestu. V klubu Stoun v minulosti vystoupil i japonský loutkoherec a mim Noriyuki Sawa a odnož Teatru Novovo Fronta - mezinárodní studentská divadelní skupina Intent Theatre. Řadu let u nás vystupoval i Lukáš Hejlík se svým pořadem Listování. V současné době pravidelně pořádáme standup comedy show NA STOJÁKA.

 

STOUNTALENT

Love production každoročně spolupořádá již tradiční soutěž amatérských zpěváků Talent, jejíž finále pro věkovou kategorii do 21 let, se uskutečňuje vždy na přelomu listopadu a prosince.

 

JSME V BUDOVĚ ŠKOLY

Ve spolupráci s 11. ZŠ uspořádal klub Stoun pro žáky základních škol výchovné koncerty Pavla Nováka, několik vystoupení kouzelníka a akcí s názvem Zpívá celá družina. Dále u nás každoročně probíhá pro studenty základní školy i různé výchovné koncerty, anglická divadla a mnoho dalšího.

 

KDYŽ TO SEČTEME

Dokladem dobré práce hudebního klubu Stoun je průměrná sezónní návštěva přibližně 30 tisíc osob. Když uvážíme, že ve městě Frýdek - Místek žije 12 752 obyvatel ve věku 14 - 26 let (podle posledního sčítání), navštívil statisticky za rok každý z nich klub Stoun průměrně 2x! Proto si myslíme, že v kultuře pro mladé obyvatele našeho města má klub Stoun nezastupitelnou úlohu. Věříme, že se nám i v budoucnu podaří uspořádat mnoho úspěšných akcí, a že s podporou Města Frýdku-Místku připravíme pro mladé obyvatele mnoho příjemných kulturních zážitků. Za Love Production

 

dramaturg Kamil Rudolf

 

INFORMACE O PRODUKCI HUDEBNÍHO KLUBU STOUN

Následující informace by měly sloužit především jako základní informace pro zájemce o vystoupení v našem klubu.

 

INFORMACE PRO KAPELY

 

Předsudky vůči hudebním stylům nemáme, jsme hudební klub, hrajeme hudbu v podstatě všech stylů od house přes bigbít, funky, jazz, folkrock až po heavy metal. Koncerty u nás jsou v pátek nebo v sobotu (jeden koncert za víkend), viz. "PROGRAM".

 

Při plánování vystoupení jsme vedeni těmito předpoklady: Předpokládaný výnos ze vstupného by měl minimálně pokrýt náklady skupiny (honorář, cesta, ubytování atd.), v lepším případě by se z výnosu ze vstupného uhradily náklady pořadatele koncertu (zvukař, pronájem zvukové a světelné aparatury, pořadatelská služba apod.). Máme zkušenost, že na méně známé (ve F-M neznámé) kapely je návštěvnost minimální, tedy i výnos ze vstupného by v případě samostatného koncertu byl minimální. (Nehledě na to, že hrát pro prázdný sál nechceme a předpokládáme, že to nechcete ani Vy. Největší šance je zahrát si společně s některou z místních kapel. Z toho vyplývá, že mezi výší nákladů na skupinu a možností si zahrát je přibližná nepřímá úměra ;-). Čím menší jsou požadavky, tím větší je šance si zahrát.

 

Chcete-li, zašlete nám demo nahrávku, informace o skupině (články, recenze, www stránky, zajímavosti o kapele atd.) a Vaše finanční požadavky konkrétně na vystoupení v klubu STOUN ve Frýdku-Místku.

 

PRONÁJEM KLUBU

Nabízíme možnost uspořádání Vaší vlastní akce v klubu Stoun. Může jít o program pro veřejnost (koncerty, taneční party, promo akce, atd.) nebo soukromé akce (školní akce, večírky, oslavy…). K těmto účelům můžete mít k dispozici zvukovou a světelnou aparaturu, šatnu, pořadatelskou službu atd., dále můžeme zajistit ozvučení koncertu, DJ, propagaci akce apod.

 

Pro podrobnější informace kontaktujte produkci.

Chcete-li zavolat, učiňte tak, prosím, v pracovních dnech v době od 10.00 do 16.00 hodin.

 

Za hudební klub STOUN

dramaturg Kamil Rudolf

SPOLUPRACUJEME

Spolupracujeme